bojovník dneška

Autor: Marián Kadlečík | 5.1.2011 o 23:14 | (upravené 5.1.2011 o 23:49) Karma článku: 1,93 | Prečítané:  245x

Sem rád, ked sa ňeco deje. Ono sa furt ňeco deje, enem to nigdo nevnímá... Ono totiž záleží na vjeku, kerému sa to ďeje. Ked máš svojich "náct", sa to šecko ďeje kolem tebja a máš svúj svjet. Potom pomály ale isťe prechádzáš do svjeta, kerý ide aj skrz tebja, no kedže si užíváš teho, co ti bylo odepírané, tak to necháváš plynút enem tak...kolem sebja. No ráz sa obudzíš a ziscíš, žes prekročil tú hranicu, o kerej každý ríká, že to je ten "stredný vjek". A co fčil? Jak sa ríká: mládí v prdeli a do dúchodu daleko. Účet ti ukazuje plnú sumu mínusovú, aj ked máš pocit, že ešče fčéra tam mjels celú výplatu. De to zmizlo? Začínáš spomínat a s hrúzú ziscuješ, že neni na co. A vraj produktívny vjek. Ale na co? Na robotu? Na dzeci? Na rozum? Rozum z čeho, že máš šúchat nohama, byt prospješný pro společnost, odvádzat daňe, aby bylo z čeho živit tých na podpore? Ty len pjekňe rob, rob svoju kariéru, aby sis mohel povidat f padesátke, že možeš zvolnit z teho tempa. A dzeci ti hádžú velký vďek za tvoju snahu o zabezpečení - šak co sa staráš, ked furt nejsi doma? Mám rád ten vďek, že sme tu pro druhých, aby oni mohli ziscit, o čem ten život je. Mám rád život, no život nemá rád mja.

A proč by mjel mjet, šat takých paznechtú, jak sem já má na starosci hromadu a ešče kúsek. Ale nebudem na ten múj život taký hnusný, šak co bych bez ňeho robil, hnil v hrobje? To by byla nuda.

A furt sa ňeco ďeje, v živoce, f politike, ráz nakrkne jeden druhého, potom zas druhý jedného. A vječiňe je to aj tak jedno. My, ludé máme velký broblém z darma. Jag je naapríklad sloboda, páč nigdo nás jí neučil a nevíme, co to je, jak s ňú robit a kedže nepoznáme její hodnotu, nevíme si ju aňi cenit. Ked temu nedáme číslo, tak to pro šeckých nemá cenu. Hodnotnú cenu. Tak jak príroda, zdvorilost, úcta, pokora, morálka. Šecko, co je zadarmo je bezcenné, no pozor, aby sa ráz aj život nestal tým, co je zadarmo. Nepočítám tých pár smíšných pohybú, trochu potu na chrbce a odrané kolena...Hodňe z nás si nevíme tento dárek od osoby vrchní - či už boha, prírody, budhu alebo vašeho tatu a mamy - vážit. Ňekerí s ním dokonca vrháme, či skúr mrháme enem tak do luftu. Alebo k zemi.

Ludé , skuste sa ráz po cesce zastavit, kuknút kolem sebja a vychutnajte si tú chvílku pro sebja, kerú svojú prítomnosťú dáváte aj druhým. Spomalte si svúj čas, kerý ide furt rychlejší a dajdte šancu životu, nech si vás užije.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exekučná amnestia sa blíži, štát by odpúšťal dlhy

V poisťovni Dôvera chce dlhy odpustiť štyritisíc ľudí. Či sa s Unionom pripoja k amnestii, ktorú pripravuje štát, zatiaľ nepovedali.

DOMOV

Dobré ráno: Z úst im išli retiazky a klince, opisuje prácu exorcista

Exorcistu vyberie biskup, musí byť kňaz.

KOMENTÁRE

Exekučné amnestie sú nový morálny hazard

Možno do oddlžovania idú s najlepšími úmyslami, ale dopadne to ako vždy.


Už ste čítali?